Rozhovor s Tommy Warnerem

Dlouho to netrvalo a máme tu první rozhovor na naší stránce! Nemohl jsem si vybrat nikoho jiného než zakladatele projektu, kapitána a trenéra Batalionů – Tomáše alias Tommyho Warnera.

Ahoj Tommy, mohl by ses krátce představit? Někteří tě z ESL neznají, tak můžeš nastínit svoji kariéru a minulost ve VC komunitě.

Zdarec, tak poprvé jsem nainstaloval VC asi v roce 2007, kdy jsem se poprvé dostal i do klanu *MCD* (Mad Cow Disease), potom jsem založil klan |9.BRF| a s ním i jsme se poprvé dostali do ESL. Nicméně aktivně jsem hrál asi jen 1-2 roky, poté jsem se dostal na VŠ věnoval se spíš hernímu projektu FORTASSE, který ale bohužel nedopadnul. Pak jsem asi v roce 2012/2013 s bráchou (LinejChlup) založil klan [RzB] alias Rákosníky z Bahnaru a s těmi jsme se taky přihlásili do ligy. No a po další delší odmlce a díky koroně jsem zpět u Batalionů. 

V lize hraješ za tým 9.BRF, můžeš ho krátce představit?

Jak jsem psal výše, klan |9.BRF| jsem založil já a postupně do něj nalákal takové celebrity jako Verny, czeTown, Děda Lebeda, Chleba s máslem, John Clark, LinejChlup a další… Ale asi po roce jsem ho opustil a pak už si žil svým vlastním životem a v té době ho vedli hlavně Verny s czeTownem a myslím, že v té době ses dostal do něj i ty. To byla asi ta nejlepší léta tohoto týmu. Já ho jen založil a sestavil většinu týmu, toť vše.

Co děláš ve volném životě, když nesedíš za monitorem? Máš nějaké další koníčky?

Tak mým hlavní zájmem je válečná literatura a vůbec dějiny v období 2. světové války. A pak hlavně cestování.

Co tě nakoplo k tomu založit tento projekt?

Především to byl před cca měsícem docela podařený turnaj na Grunexu, kterého se zúčastnilo celkem 10 týmů po 4 hráčích, takže 40 nadšenců této hry mě k tomu vedlo. Bohužel na publicu už to není to co bývávalo, ale pro bývalé ESL hráče si myslím, že to může být pěkné vrácení do svých mladých VC let.

Vím, že máme necelý týden od spuštění ligy, ale máš nějaký cíl nebo milník, kdy můžeš říct, že se Vietcong League chytila a je to úspěšný projekt?

Tak pokud se v té hlavní lize (TeamPlay CTF Ladder) udrží aktivních 10 týmů a na web bude chodit cca 100 lidí denně, to budu brát jako velký úspěch tohoto projektu.

Jsou ještě nějaké další novinky které se na webu objeví a hráči se na ně mohou těšit?

Tak určitě máme v plánu pomoct s realizací MČR ve Vietcongu v Kařezu a dále pořádat vlastní turnaje. Dále s očekáváním čekáme na aktualizaci našeho ligového portálu, který vímě, že není úplně dokonalý a je tam pár chyb a nedodělků. Dále se budeme v budoucnu snažit propagovat Vietcong jako hru, která má sice už svá nejlepší léta dávno za sebou, ale stále má své kouzlo a něco, co podle mě nemá žádná akční FPS hra. A hlavně je prostě česká!

Kdyby ji měl tipnout jaký tým se usadí na delší dobu na první příčce v lize jaký to bude a proč?

Za mě asi iWIM. Už na Grunexu dokázali své kvality, navíc hrají ve stejném složení už nějakou dobu a jejich hra se mi začala líbit. Takže sázím, že se budou v žebříčku na 1. místě držet právě oni. Ale vše záleží i na aktivitě týmů, takže i méně kvalitní tým, pokud bude aktivní, tak má šanci zahýbat žebříčkem.

Chtěl by jsi na závěr něco vzkázat všem hráčům?

Ať je prostě ještě nějakou dobu ten Vietcong baví. Za mě si to tahle hra zaslouží. My se budeme jim snažit poskytnout nějaké to zázemí.

5 komentářů u „Rozhovor s Tommy Warnerem

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..