Rozhovor s Pikotem

Býval moderátorem někdejší internetové televize PG24. Byl členem admin týmu v projektu GameZone a zastával pozici CL v klanu Necroraisers. Jeden z hráčů, který pro Vietocng opravdu žil. Dnešním hostem v rozhovoru je František “pikoto” Maurenc.

Foto: http://www.vietcong2.webz.cz/reportaz-s-pikotem.htm

Zde jsem se pokusil z hlubin internetu vytáhnout získaná ocenění:

🥇1. místo ESL 1on1 CZ
🥇1. místo GameZone 1on1 CZ
🥇1. místo VC cup 1,60
🥇1. místo ESL Teamplay Ladder CZ
🥇1. místo ČMSP Summer Cup 2005
🥇1. místo Mezihernový ČMSP LOGITECH.VC turnaj 6/2005
🥇1. místo Mezihernový ČMSP Logitech.VC turnaj 7/2005
🥇1. místo Mezihernový ČMSP Logitech.VC turnaj 8/2005
🥇1. místo Mezihernový ČMSP Logitech.VC turnaj 10/2005
🥇1. místo Progamers Logitech Liga
🥇1. místo Gamezone – Vietcong Level Cup
🥇1. místo Gamezone Cup
🥈2. místo Invex Cup 2005
🥈2. místo Invex Cup 2006
🥈2. místo AMD PG Challenge Praha 2005
🥈2. místo Mezihernový ČMSP LOGITECH.VC turnaj 5/2005
🥈2. místo Mezihernový ČMSP LOGITECH.VC turnaj 9/2005
🥈2. místo Progamers Liga s TF
🥈2. místo ESL 2on2 CZ
🥉3. místo AMD PG Challenge Karlovy Vary 2004
🥉3. místo AMD MČR Ostrava 2004
🥉3. místo ESL 4on4

Myslím, že ostatním hráčům Vietcongu není potřeba tě déle představovat. Ale určitě by je zajímalo, co děláš aktuálně. Jestli stále hraješ nějaký novější herní titul a čím se vlastně aktuálně živíš.

Ahoj, aktuálně se živím jako IT Technik. VC si občas někdy zahraju, když nedávno začala vaše nová liga, tak jsem si pár zápasů zahrál. Jinak mě docela bavily tanky (WOT).

Z vlastního pohledu vlastně můžeš detailně porovnat dnešní pro-gaming scénu s tou před 10-15 lety. Je něco, co bylo tenkrát lepší než dnes?

Dřív byla asi lepší atmosféra. Bylo to takové více na osobních kontaktech. Dnes jen online. Za nás byly skoro každý měsíc nejaké mezihernové turnaje či jiné turnaje.

Sám jsi byl kdysi součástí PG24. Projektu, který v té době na českém internetu asi neměl konkurenci. Jaké to bylo v tehdejších podmínkách vysílat živě? A jak se na tento projekt díváš zpětně?

Pro mě to byla dobrá zkušenost. První díl možná dva byly docela s trémou, ale ta postupně odpadla. Je škoda, že dnes už něco takového neběží, a vlastně to funguje jen na bázi nějakých streamů apod. Jinak k tomu vysílání, bylo to na živo a bez zkoušek, takže asi o to složitejší. Projekt PG24 byl super, jen to nebylo dotáhlé do konce.

Zahraješ si ještě občas Vietcong? Neplánuješ návrat do TeamPlay CTF ladderu?

Ano, asi naposled jsem si zahrál asi před 2 měsíci ligu, jeden nebo dva zápasy. Tak nějak stále čekám od CL že se ozve, ale neozývá se. 😊

Na jakou dobu vzpomínáš nejradší z pohledu Vietcong scény?

Nejlepší doba byla asi ta, když hra začínala, když se člověk připojil na GZ a tam bylo strašně moc lidí, taková super komunita, kterou jsem již nikde jinde nezažil. Nejlépe se mi hrálo v době BIA, FTL apod.

Co říkáš na novou Vietcong ligu? Myslíš, že je ještě šance zvýšit počet aktivních hráču a přitáhnout je něčím zpět k hraní Vietcongu?

Já bych řekl, že ano. Jen by to chtělo více propagace, nějaký skill videa na YT apod. Moc lidí o té hře neví, a jestli jo, tak leda jen z rychlíku.

Máš nějaký oblíbený tým nebo jednotlivce, kterého bys v lize sledoval a fandil mu?

Tak já měl vždycky oblíbeného hráče Jindru „Fantoma“ Ottla. Takže nejak jsem se dost sehrál s ním, a vždy byla sranda. Nejvíce pohody bylo v Happy, nejvíce zápasů v NR.

Jarek Kolář a jeho studio chystají novou AAA hru z prostředí Vietnamu. Proběhl i meeting s komunitou hráču Vietcong 1. Máš od této hry nějaká očekávání? Myslíš, že by titul nečím mohl navázat na Vietcong 1?

Já ten titul neviděl a ani nevím o žádné další hře z tohoto prostředí. Jen je škoda, že se nevyužil a nepoužil engine i do Vietcong 2, který vlastně zapříčinil pád a odchod spousty lidí. Dvojka byla prostě horší než Vietcong 1.

Chtěl by jsi něco vzkázat hráčům?

No vzkázat asi to, aby dál tu hru drželi a podporovali hraním ligy, která aktuálně probíhá, protože je to i po těch letech fajn si večer občas něco zahrát.

Na závěr ještě krátká otázečka. Nejsi unavenej?

Nechodím ani spát 😀

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..