Rozhovor s basskeRem

Zdravím všechny příznivce Vietcongu a našeho portálu!

Mám tu čest pro Vás vyzpovídat velmi důležitou tvář našeho admin týmu, webmastera a spoluzakladatele portálu Vietcong-League.eu. Také pro Vás pravidelně připravuje rubriku s názvem Dobré ráno, Vietname! Není jím tedy nikdo jiný než basskeR z týmu 9.BRF!

Ahoj basskeRe, spousta hráčů Vietcongu tě sice zná, ale mohl by ses nám na úvod krátce představit? Slyšel jsem i něco o tom, že fušuješ do Airsoftu. Je to pravda?

Ahoj Tommy, Ahoj všem! Tak určitě. Vemu to krátce, je mi 26 let, žiju ve Středočeském kraji a pracuji jako IT specialista v jednom nejmenovaném francouzském automobilovém koncernu. Jak už jsi napsal, kromě Vietcongu mám spoustu dalších koníčku, a jedním z nich airsoft. Hrajeme ho už asi 14 let. Máme svůj tým, který jsme za tu dobu dovedli, troufám si říci na dobrou úroveň.

Jak dlouho hraješ Vietcong, proč zrovna tento nick a vzpomínáš si ještě, kterými klany jsi prošel?

Nevím přesně, od kdy hraju Vietcong, ale určitě to bylo těsně po jeho vydání, kdy přinesl kamarád k nám domů pirátské CD (hráli jsme tak, že jsme CD jednoho dne v mechanice propálili). Dlouho jsme pařili pouze singleplayer, protože jsme neměli internet. Nick basskeR vznikl jednoduše. S bráchou jsme začali hrát multiplayer pod nickem „basskerwil“ a když jsme přišli do prvního klanu, museli jsme ho zkrátit na „bassker“, protože se více znaků do jména nevešlo. Moje klanová historie co si pamatuji je: -M.K.-, laMs, iRonix, SLAVERS (které jsem založil společně s Chocapicem). Aktuálně již nějakou dobu hraju za tým 9.BRF.

Jaké bylo tvé působení v lize ESL?

V ESL jsem začal v týmu iRonix, ale po nějaké době jsme založili SLAVERS. Bylo to v době, kdy bylo ještě v tabulce něco okolo 18 týmů. Nikdy jsme nebyli v top5 v lize, ale co si pamatuji, drželi jsme se okolo středu tabulky. Krátce jsem nakoukl i do 1v1 ladderů, ale nikdy jsem tam neodehrál mnoho zápasů, jsem spíše týmový hráč. Čas strávený ještě na ESL byl výborný, Vietcong se tenkrát hrál opravdu ještě hodně a komunita byla velká.

Aktuálně působíš v klanu 9.BRF. Mohl bys tento tým krátce představit, proč hraješ zrovna za něj a jaká teď panuje v týmu atmosféra?

Jak už název týmu napovídá, jsme tým retardů a floutků. Společně se známe už nějaký ten rok, aspoň většina. Například s Taunem to nemáme tak daleko, takže v létě můžeme kromě Vietcongu dát i nějaké to pivko na kole. Celkově v týmu panuje přátelská atmosféra, máme tu spíše týmové hráče, což je dobře. Atmosféra v týmu je řekl bych velmi dobrá, tak dobrá, že jsme přes svátky hráli velmi často až do noci, a vypili jsme u toho opravdu hodně piva.

Jaké máte ambice s 9.BRF v lize TeamPlay CTF?

Musím říci, že s aktuálním umístěním v lize nejsme absolutně spokojeni.  Přesto že to nebereme smrtelně vážně, rádi bychom se vrátili na střed tabulky a stabilně tam setrvali. Myslím si, že herně na to určitě máme, stačí pouze zapracovat na komunikaci.

Pojďme se teď zaměřit na náš portál. Jsi spoluzakladatel Vietcong-League.eu, takže prozraď našim čtenářům, co tebe konkrétně vedlo k této myšlence?

S touto myšlenou si mě inspiroval hlavně ty. Dlouho jsme chodili pouze na mixy, my a klan *RC*. Po čase už nás to přestalo tak bavit, protože to v podstatě bylo pořád stejné. Když po našich snahách dostat VC zpět do ESL bylo jasné, že o hru už nemají zájem, přišel jsi s tím, že si založíme vlastní, a hned jsem věděl, že do toho jdu.

Máme aktuálně 3 aktivní ligy, přes 4000 návštěvníků webu, zahraniční týmy, pravidelnou rubriku… Jaké jsou tvé plány do budoucna k rozvoji našeho portálu? Je vůbec ještě co vylepšovat?

S aktivitou ligy jsem velmi spokojený. Myslím si, že je to až nad očekávání. Určitě je ale stále co zlepšovat. Rád bych rozjel streamování zápasů s komentářem, tak jako na ostatních herních titulech. Musíme na to ale najít další lidi. Na čem ale musíme zapracovat, jsou sociální sítě, zatím nemáme admina pro facebook, ale věřím, že někoho najdeme, kdo to bude dělat s radostí a kdo to bude dělat hlavně dobře.

Otázka trochu na tělo? Myslíš si (nemusíš konkrétně jmenovat), že nějaký tým nebo hráč v lize cheatuje? Jak se dá tomu do budoucna eventuelně zabránit?

Občas to při zápase vykřikni, že je někdo cheater. Většinou je to ale z frustrace, protože se nám nedaří. Velmi kvituji streamování některých hráčů, je to určitě jeden z prostředků, jak od sebe odvrátit toto podezření z cheatingu. Osobně ale mám jedno, možná í více podezření, nechám si to ale pro sebe. Věřím, že naprostá většina hráčů hraje čistě. Určitě by tomu zabránil anticheat program. Zatím v lize žádný nemáme, ale i to se může do budoucna změnit.

Pokud to epidemiologická situace dovolí, máš v plánu osobně se svým týmem vyjet na LANku do Kařezu?

Určitě ano! Je na čase dovést domů nějakou tu medaili!

Poslední otázka. Máš něco na srdci, co bys vzkázal ostatním hráčům Vietcongu?

Jsme rád že Vietcong baví stále tolik lidí. Můj vzkaz? Hrajte pro zábavu, hrajte fairplay!

A klasický rozstřel na závěr.

Kemp / Rush
určitě rush!

Halong Port / NVA Base
těžká volba, ale HP

M16 / AK47
AK47

US / VC
VC

Radista / Sapér
Sapééér

Pivo / Rum
pifko

Hokej / Fotbal
Jednoznačně hokej!

Díky moc za tvůj čas a rozhovor s tebou! T.W.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..