Report z Grunex turnaje

VIETCONG International Tournament u příležitosti 18. výročí od vydání hry Vietcong. Tak se jmenoval turnaj, který probíhal tento víkend na portále Grunex a jehož hlavním organizátorem byl Rudy z týmu iW!M. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů, které mezi sebou změřily síly v systému playoff double elimination.

Přehled účastníků turnaje

Finálovou bitvu na mapě NVA Base nakonec ovládl tým Jezdci na Bouři a stal se vítězem celého turnaje!

My vám teď exkluzivně přinášíme osobní pohled na průběh celého turnaje od obou účastníků finalového zápasu.

Za tým Jezdci na Bouři – vítěze turnaje hodnutí průběh turnaje hráč, kapitán a trenér (bez licence) Trapper:

Kdybych měl v rychlosti představit můj tým, tak jsem pro turnaj sestavil tým z méně zkušených a nových členů RotS a dodatečně přibral Rusta, který za nikoho nehrál. Jediným cílem v turnaji pro nás bylo porazit druhé RotS, ale výhře by se samozřejmě nikdo nebránil. 😊

V prvním kole jsme změřili síly s DMS aka. Unicorn na NVA, z naší strany dost opatrná hra, první kolo jsme vyhráli 1:0 a hned v prvních minutách druhého kola jsme si nechali hloupě projít soupeře a začínalo se od nuly. Naštěstí jsme pak kluky přehráli a uhlídali vítězství 2:1.

Ve druhém kole nám přál los, protože jsme na naší nejlepší mapě IC hráli proti týmu Kick. K zápasu není moc co říct, většinu času jsme soupeře tlačili a v pohodě jsme si došli pro vítězství 4:0. Zde se ještě jednou klukům omlouvám za špatně nastavený server, kdy v prvním kole nešlo házet víc jak 4 granáty (občas ani víc jak 3). Doufám, že mi to odpustíte. O:)

Ve finále WB nás čekal nejtěžší soupeř a největší favorit turnaje i WIM na mapě Storm. Celou dobu to bylo hodně vyrovnané, za VC stranu se Kopimu několikrát podařilo proklouznout průsmyk a zkoušet odnést vlajku, naštěstí nikdy nedošel dál než k průsmyku. Když se strany otočili, dlouho jsme drželi iWIM na respu, ale nebylo nám přáno. Takže se šlo na prodloužení, kde kupodivu hráči obou týmů navzdory hře na zlatou vlajku rushnuli střed a krátkou a oběma se podařilo vzít vlajku. Bohužel i mistr tesař se někdy utne a 1v1 s rudou jsem nedal nozoom, čímž se po minutě a 10 vteřinách rozhodlo o postupu iWIM do finále a našem pádu do finále LB.

Finále LB pro mě byl vrchol turnaje, protože jsme se konečně dočkali konfrontace s našimi bratry z RotS na mapě Riverdale. My známe je, oni znají nás, hned potom, co jsme se na TS rozdělili, jsme si zopakovali, kam kdo nejčastěji chodí (crypťa vodou, bobina skála, eli plošina) a věřím, že na druhé straně určitě padlo, že já chodím nonstop na VC kopec. 😀

Začátek byl trochu vyrovnaný, nicméně začínali jsme za lepší stranu a na konci prvního kola, jsme vedli 6:2, což byl pohodlný náskok, který se blbě dohání (pokud nejste extaz s paradoxem :D). Kluci se s tím sice snažili něco udělat, nicméně dostali hroznou štípanou a konečný výsledek 10:3 je nemilosrdný. Holt Volkovo cheaty známe a nic proti nám nezmohly.

Finále – i WIM NVA, tentokrát žádná zlatá vlajka, byla oslava Vietcongu, hrálo se nahoru dolu, místama jsme se nedostali z báze, nicméně štěstíčko stálo při nás (a taky poctivé chození myšinou každej resp) a zvítězili jsme 3:1.

Gg, turnaj byl parádní, 2×20 minut byla skvělá volba a já děkuju všem za účast a pěkné zápasy (a RotS se omlouvám za štípačky).


Z pohledu druhého finálové účastníka – týmu iW!M a zároveň pořadetele turnaje hodnotí celý turnaj Rudy:

Na začátek bych chtěl strašně poděkovat všem hráčům a týmům, kteří se zapojili do turnaje, ač vím, že to pro některé týmy bylo těžké, protože se na tomto turnaji sešlo několik top hráčů. Dále bych chtěl poděkovat adminům, kteří mi pomohli a navedli na cestu, kterou by se měl turnaj vydat.

Z pohledu organizátora musím uznat, že něco se dalo určitě udělat lépe. Ale poučil jsem se, a jestli bude od hráčů zájem, tak obdobný online turnaj bych mohl ještě uspořádat nebo by bylo fajn v tom udělat nějakou online tradici mezi MČR. Doufám, že si všechny týmy turnaj v rámci možností užily a přidají se příště do dalších a lepších.

Z pohledu hráče to vidím od začátku až do konce kladně. Jako i W!M !^ jsme odehráli 4 zápasy, hned v prvním kole, na NVA, jsme chytli jeden z týmů -RotS-, kteří nakonec skončili na 3. místě, dlouho jsem nehrál emotivnější, vyrovnanější a zábavnější zápas. (Každopádně o tom, co se dělo u nás na tsku se můžete přesvědčit na záznamech od Peldy nebo Crashyho) V prvním kole za US, jsme odnesli v poslední minutě o vlajku více a šli do druhé půle s lepším skóre. Ve druhé půli jsme ještě v 19. minutě prohrávali o vlajku, tudíž by se šlo do prodloužení, ale my opět zabrali jako tým a znovu dokázali odnést v poslední minutě a vyhrát tak 4:3.

Do druhého zápasu jsme šli na mapu Indian Country proti dalšímu silnému týmu, Happy. Za lepší stranu jsme pouze remizovali 1:1 a my se začali trošku bát. Ale opět se ukázalo, že se to dá na IC za vietnamce odnést i proti takto silnému soupeři, když jsme je dokázali porazili celkovým skórem 4:1.

Další zápas nás čekalo takové „menší finále“, nastoupili jsme proti druhému týmu -RotS- a to na mapě Storm. Tato mapa byla vyrovnaná a žádná strana nedokázala odnést vlajku a tak jsme losovali, kdo si bude vybírat první stranu v prodloužení na NVA. Los vyhrál tým z -RotS- a vybrali si US stranu. Uběhlo jen pár vteřin a Trapper se dokázal dostat na naši vlajku a až na Peldu, celý tým vystřílet. Obě vlajky se vzali navzájem. Pelda jejich, Trapper naši. V tuhle chvíli nesměl žádný tým udělat chybu, protože se hrálo na „Zlatou vlajku“. Šťastnějším týmem jsme ale pro tentokrát byli my, já jsem dokázal zabít Trappera, když v souboji 1v1 neměl dostatek nábojů a navrátil jsem vlajku. Pelda úspěšně proběhl přes dlouhou až k nám na vlajku a zavěsil, opět jsem v této minutě zažíval takové emoce, jako v žádném jiném utkání.

Na druhý den, do finále, jsme dostali opět tento tým. Opět jsme hráli NVA, ale tentokrát to nebylo jen na „zlatou vlajku“, ale poctivých 40 minut pocení. Od začátku jsem viděl, že to bude strašně vyrovnaný zápas a že bude rozhodovat 1 nebo 2 vlajky. První polovinu jsme prohráli 0:1, ale měli jsme velkou smůlu, když nás dokázali zabít s vlajkou těsně před donesením a my si to nepohlídali. Ale troufnu si říci, že jsme byli o malinko lepší a přestříleli je, bohužel na killy se nehraje. Ve druhé půlce jsme se tlačili pro vlajku a věděli, že musíme odnést. To se nám nakonec povedlo, ale už při donášení jsme měli miss komunikaci, kdo co kryje a to se ukázalo klíčovým momentem v turnaji. Jakmile jsem donesl, Mamut se středem dostal k nám na vlajku a než jsem stihl přebít, tak mě zabil a vzal vlajku, tu Pelda ještě dokázal chvíli pokrýt, ale byl sám na dlouho a to nešlo. Trapper odnesl a my opět tlačili a znovu si troufám říct, že jsme byli i o chloupek lepší, ale kluci to dobře kempili a vlajku si vždy dokázali i ve dvou pokrýt. Prohráli jsme o kousíček, ale prohráli, mrzí to, ale doufám, že bude příležitost jim to opět vrátit. Gratulujeme jim k výhře, děkujeme jim za výborný zápas a „See you later“

Na závěr přidávám ještě možnost shlédnout komentované semifinále turnaje mezi dvěma týmy které nasadil do turnaje klan -RotS-! Komentářem doprovodil utkání hráč Pelda.

https://i.pinimg.com/originals/4c/e0/82/4ce0825c7b97863f57ee9c949973ff4d.png

2 komentáře u „Report z Grunex turnaje

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..