Zavedení sezóny ve ...
 
Oznámení
Smazat vše

Zavedení sezóny ve vietcong lize

Šárynkaa
(@sarynkaa)
Člen Admin
Ahoj,
ráda bych vám představila jistý záměr, o kterém přemýšlím již nějakou dobu a který by mohl v lize dobře fungovat.
 
Momentálně by se dalo říci, že je liga časově neomezená. Myslím si, že by bylo fajn, kdyby se liga rozdělila do sezóny, kde na jejím konci by se vynuloval rating všech týmů a začalo by se od začátku. Samozřejmě statistiky jako je počet výher, proher, score apod. by týmu zůstalo.
 
V praxi by to mohlo fungovat teoreticky tak, že třeba 1. dubna začne liga a pojede až do 31. března následujícího roku. A 1. dubna se liga restartuje a pojede se odznovu. Termín začátku a konce je jen orientační, ale myslim, že se všichni shodneme, že přes zimu se hraje nejvíc, takže pokud by nějaký tým chtěl nahonit ještě nějaké body před koncem, v březnu by se mu to mohlo podařit.
 
Aby úsilí týmů nepřišlo nazmar, tak by se vytvořila rubrika umístění týmů a tam by se každá sezóna a pořadí týmů vypsalo.
 
Myslím si, že by to mohlo ligu zpestřit. Slabší týmy mají šanci na lepší umístění a týmy nacházející se na prvních třech místech mají zase možnost obhájit svůj titul, popřípadě se dostat na první místo. Mohlo by to třeba i nalákat nové hráče, kteří by se do ligy taky rádi přidali s vlastním týmem.
Pokud by k tomuto záměru zavést sezónu v lize měl někdo výhrady, budu ráda, když je napíšete do tohoto tématu.V případě, že by vám to bylo jedno nebo by se většina neozvala s vyloženě protestujícími příspěvky, zavedli bychom v nejbližší době toto pravidlo v lize - po domluvě adminů a upřesnění všech termínů.
Děkuji.
 
Za admin tým
Sarynkaa
 
 
____________________________________________________________________________________________________________
 
Hello there,
 
I'd like to introduce you certain intention I have been thinking about for some time and it could work well.
 
Now we could say the league is unlimited in time. I think it could be fine if league would be divided into seasons, where the result would be zeroed at the end it of each season and it would start again with the default number of points. Of course we would keep team stats like wins, losses, score etc.
 
In practice, it could work like the league will start on April 1 and will last until March 31 of the following year. And on April 1 it will start again. Start date and end date are only indicative. I think we agree that there is the most activity during the winter, so if teams want to get some extra points before the end, they could do it in March.
 
In order not to waste the efforts of the teams, we would create section with final standings of each season.
 
I think it could variegate the league. Weaker teams would have a chance for better standings and teams from the top of the ladder can defend the title or other team can get to the first place. It could also attract new players and new teams could be formed.
 
If anyone has any ideas about this intention, I would appreciate you to write them to this topic. In case you don't care much or there won't be any protesting responses, we would introduce this change soon - after agreement of admins and specification of all details.
 
Thank you!
 
Regards
Sarynkaa
from admin team
Citace
Úvodní téma Napsal : 15/03/2021 9:32 pm
Volk, defajstos a idefix se líbí
Mrtvola
(@mrtvola)
New Member

Super nápad,  stejně se hraje a bude hrát nejvíce přez zimu ....tak by bylo fajn  kdyby měly vsichni každou sezinu stejne moznosti na umístnění 😉😉

OdpověďCitace
Napsal : 15/03/2021 10:22 pm
MartinR
(@martinr)
Active Member

Fajn nápad, akorát bych body vynuloval třeba 2x - 4x v roce a ne jen jednou 🙂

OdpověďCitace
Napsal : 16/03/2021 12:51 am
Svejk
(@svejk)
Active Member

Ahoj,

 

myslim, že by to k ničemu nebylo. To rozložení týmů by bylo stále stejné. Někteří nahoře a někteří dole, jen by záleželo na počtu odehraných zápasů, kdo bude kde a jak vysoko. Navíc jestli jsem si všiml správně, tak tým, který se odpojí z ligy a připojí zpět, tak má startovních 1600 a ne tolik kolik měl před odpojením. Takže to každý může udělat sám. Dále bych chtěl připomenout, že ESL liga se nikdy nerestartovala. Vždycky přišel tým, který porážel ty nahoře a o to rychleji se dostával nahoru, nebo ho poráželi ty dole a liga pořád byla "vyrovnaná" respektive to ELO sedělo podle týmů. a v tom je ELO poměrně dost vychytaný. 

Ale nápad to neni špatný, ale dát ho k tomu. Řekněme 2 ligy podle Ladderu pro prvních 6-7-8 týmů, co já vim a druhá liga, pro zbytek tabulky.. Každý s každým na jedné mapě a pak by následovalo playoff a vítěz ligy.. postup / sestup atd jak to známe z jiných sportů. A myslim, že v zimě by to mohlo být klidně 1 sezona měsíčně ( počítám 7 zápasů (po jedné mapě) + 3 zápasy v play off) reálná možnost odehrát za měsíc. a řekněme že v letních měsících, tka na dvě mapy 🙂 A z toho dělat nějaké síně slávy, odměny pro vítěze, jestli se něco takového najde.. atd atd 🙂

Záleží, jak by to tady na webu fungovalo 🙂

OdpověďCitace
Napsal : 16/03/2021 9:20 am
Rudy
 Rudy
(@rudy)
New Member

Za mě bych to udělal podobně jako extraliga v hokeji.
Sezóna (třeba 3 měsíce)
Nějaký minimální počet zápasů, aby se nepočítaly do toho týmy, které za 3 měsíce odehrají 3 hry, atp..
První 4 týmy postupují do čtvrtfinále..
Dalších 8 týmů se utkají v osmifinále a pak to pokračuje dál..
Zápasy mezi týmy třeba BO5 nebo BO3, které by týmy musely odehrát během týdne třeba. 
A tak by to pokračovalo dál až do finále, které by se komentovalo třeba. 

Tento příspěvek byl upraven před 1 rokem uživatelem Rudy
OdpověďCitace
Napsal : 16/03/2021 3:23 pm
Trapper
(@trapper)
Active Member

@rudy Zajimavej napad, zaroven by to chtelo promylset jak to udelat s tymama, ktere vypadnou nebo naopak kdyz si behem bo3/bo5 chces zahrat i s nekym jinym. 

OdpověďCitace
Napsal : 16/03/2021 5:59 pm
Rudy
 Rudy
(@rudy)
New Member

@trapper Ještě by to chtělo určitě domyslet no, to nezpochybňuju. 

OdpověďCitace
Napsal : 16/03/2021 6:05 pm
Bobina.cz
(@bobina-cz)
New Member

@trapper co třeba: týmy, které by postupně vypadli, tak by hráli mezi sebou o konečné umístění (např. na 2 vítězný) a následné nasazení do nové sezony? Byl by z toho regulérní turnaj, takže by se hrálo jen s týmy z pavouka. A aby se to moc neprotahovalo, tak na odehrání všech zápasů by se stanovil nějaký počet dnů. Pak by proběhlo finále. Týden off a vše nanovo..
Ikdyž nevím, jestli tohle jde udělat, to je asi spíš otázka na adminy 🙂

OdpověďCitace
Napsal : 17/03/2021 6:41 am
Svejk
(@svejk)
Active Member

Lidi, hlavně at vymyslíte cokoliv, tak bych to udělal k tomu Ladderu, který momentálně máme. Hlavní výhoda Ladderu je, že se přihlásíš a můžeš hrát s kymkoliv, kdo je taky v lize. Určitě bych ho nepauzoval restartoval nebo cokoliv jiného. 

 

Ale udělat k tomu ligu navíc ať už podle mého nápadu nebo Rudy nápadu nebo jestli vymyslí někdo něco dalšího, tak jsem rozhodně pro

OdpověďCitace
Napsal : 17/03/2021 8:10 am
iLeGaL
(@ilegal)
Active Member

Za mě jsem také pro založení sezón, jen mi roční sezóny přijdou také příliš dlouhé. Proto bych to viděl spíše na čtvrtletní. Přineslo by to větší šanci na umístění pro slabší nebo nové týmy. Dále by se sezóna dala zakončit turnajem, který by měl smysl a nezakládali by se turnaje typu "Nuda v Brně" kam se přihlásí 4 týmy...

Turnaj by se předpokládám mohl spustit přes addon zde na webu, dejme tomu pro prvních 8 týmu v sezóně (případně pro nejaktivnější týmy). Z kterých by vznikl vítěz sezóny, který by se mohl zapasat do zdejší síně slávy.

 

Z velké části to ale záleží na adminech, zda bude možné nulovat bodování spouštět turnaj atp...

 

OdpověďCitace
Napsal : 18/03/2021 3:00 pm
MartinR se líbí
John_Clark
(@john_clark)
New Member

Já jsem pro 😀

OdpověďCitace
Napsal : 19/03/2021 7:55 pm
 Anonymní

Ahoj,

sezóny sú super nápad, nechal by som stats a resetoval by som elo, každé tri mesiace.

 

Forma ligovej skupiny s playoff je pre Vietcong, v tejto dobe, nereálna. Forma ladder je super už len z toho dôvodu, že nikto nie je nútený hrať. Sezóny to trošku zmenia pre týmy, ktoré si chcú udržať miesto v tabulke. Konečné poradie v tabulke sa každú sezonu moc meniť nebude, ale iba v prípade, že bude aktivita. Rozhodne to chce resetovať aj teamy, ktoré sú odpojené z ladderu, resp. zanechať stratu elo po odpojení sa z ligy.

Turnaj na konci sezóny je super, ale podľa mňa nereálny z časových dôvodov. Pokiaľ neprinesieme niečo, čo ľudí pritiahne na turnaj, čas si nenájdu. Turnaj na grunexu s i W!M !^ sme ani nestihli odohrať všetky zápasy a to se hralo BO1. Aktivita na ladderu v takom rozmere ako je teraz ma dosť prekvapuje.

 

Rozhodne by som vyskúšal sezóny, ale nečakal by som dlho na zmenu. Leto a koniec "pandemie" bude pre Vietcong a pre ligu zatažkávajúca skúška. 

Peace.

 

OdpověďCitace
Napsal : 20/03/2021 2:14 am
kopi21V se líbí
Sdílet: